Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii w roku szkolnym 2009/2010 został zakwalifikowany
Jakub Mazurek uczeń klasy 3b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Gimnazjada młodzieży
SportKolejne sukcesy sportowe naszych gimnazjalistów !

W rejonowym turnieju tenisa stołowego, rozgrywanym w ramach Gimnazjady młodzieży uczennica klasy 3d, Angelika Kamieńska zajęła zaszczytne I miejsce i awansowała do dalszych etapów turnieju indywidualnego. Ponadto drużyna Gimnazjum nr 36 w składzie: Angelika Kamieńska, Agnieszka Mirek oraz Natalia Niziołek awansowały do zawodów finałowych o drużynowe mistrzostwo Krakowa w tenisie stołowym.

Natomiast szkolna drużyna siatkarzy, po eliminacjach rozegranych w dniu 4 XII 2009r. awansowała do półfinału mistrzostw w siatkówce chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży. Turniej rozegrany zostanie 10 grudnia w hali Com-Com Zone przy ul.Ptaszyckiego 4

Gratulujemy i życzymy dobrej formy w dalszych rozgrywkach !!

Szczegóły dotyczące startów naszych, młodych sportowców oraz galerię zdjęć znależć można na stronie internetowej MIĘDZYSZKOLNEGO OŚRODKA SPORTOWEGO: www.moskrakus.com
Zawody grup tanecznych cheerleaders w Limanowej.
Występy artystyczne
Cherleaderki 36 gimnazjum wystąpiły w finale wojewódzkim w Limanowej, który odbył się 26 listopada 2009r. Nasz zespół zajął wysokie 7 miejsce w województwie.

Można również obejrzeć filmiki z występu - kliknij czytaj więcej.
3 miejsce w Hip-Hopie
Angelika Nguyen Hong zajęła 3 miejsce z pośród 40 osób tańczących Hip-Hop w zawodach grup tanecznych "ISKRA" z całej Polski, które odbyły się w Rzeszowie w listopadzie 2009 roku. Została również wybrana z grupy 120 osób do reklamy Studia Tańca "ISKRA".
II Turniej Strzelecki z okazji Dnia Niepodległości.
Sport
9 listopada 2009 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury im. prof. A. Kamińskiego odbył się po raz drugi turniej strzelecki z okazji Dnia Niepodległości. Patronem turnieju był Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W turnieju wystąpiły dwie drużyny z naszego gimnazjum. W skład pierwszej wchodziły: Marika Jamrozik, Barbara Cedrowska i Gabriela Wojas, a w skład drugiej Nadia Mahamdi, Zuzanna Wójcik i Mateusz Panek. Zawodnicy strzelali z pozycji klęczącej do tarczy olimpijskiej TS-1 na odległość 10m z karabinów TAU-200 z zamkniętymi przyrządami celowniczymi. W kategorii indywidualnej Marika Jamrozik zajęła drugie miejsce, a druga drużyna w składzie Nadia, Zuzanna i Mateusz drugie miejsce w kategorii drużynowej. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 24 listopada 2009 roku.

Uczniowie Gimnazjum nr 36 w V LO !
Wycieczki

Uczniowie Gimnazjum nr 36

w V Liceum Ogólnokształcącym im. A.Witkowskiego ...

W dniu 17 listopada członkowie Koła Krajoznawczego działającego przy Gimnazjum nr 36 gościli w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Zostaliśmy zaproszeni przez nauczycielkę geografii p.E.Osuch. Młodzież uczestniczyła w lekcji geografii klasy II.
Po zajęciach była okazja do rozmów z licealistami, do zadania pytań dotyczących szkoły oraz młodzieży. Uczniów najbardziej interesowały sprawy związane z liczbą punktów wymaganą przy przyjęciu do tego prestiżowego liceum. Dzieci pytały również o atmosferę jaka panuje w szkole, o warunki do kształcenia i rozwijania własnych zainteresowań.
Mieliśmy również możliwość zobaczenia wielu klasopracowni m.in.: biologicznej, chemicznej, komputerowej, fizycznej oraz auli na której odbywają się uroczystosci szkolne.

Wielu uczniów Gimnazjum nr 36 może pochwalić się wysokimi osiągnięciami z różnych przedmiotów i niewykluczone, że wkrótce staną się członkami społeczności V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.
Sukcesy w eAkademii - Małgosia Potok najlepsza w grupie
eAkademia
Wielu naszych uczniów w ubiegłym roku zostało zakwalifikowanych do eAkademii, która prowadzi zajęcia międzyszkolne dla młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi.
Do eAkademii zostały zakwalifikowane osoby legitymujące się odpowiednimi wynikami na kompetencjach po szkole postawowej. Zajęć w ubiegłym roku było sporo. Matematyka i informatyka w zakresie poszerzonym, dodatkowo trzy egzaminy z ECDL. Z każdej grupy wyłoniono jedną osobę, która otrzymała najlepsze wyniki z obu przedmiotów i w nagrodę mogła uczestniczyć w wycieczce do CERN'u w Szwajcarii. Również w naszej szkole znalazła się zdobywczyni tej wspaniałej nagrody - Małgosia Potok z klasy II d. Gratulujemy.
Sukces CHEERLEADERS
Kolejne mistrzostwa Miasta Krakowa w zawodach grup tanecznych "CHEERLEADERS" za nami !!!! Zespół reprezentujący nasze gimnazjum zajął w tych zawodach III miejsce i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 listopada w Limanowej.

Gimnazjum nr 36 godnie reprezentowały:
M.Augustyniak, J.Ciepielowska, E.Juruś, A.Kordecka, O.Lisek, N.Niziołek, K.Pazera, M.Siadek, A.Wójcik,

Gratulujemy sukcesu !!!
Zajęcia pozalekcyjne
Aktualności
Wszystkich Gości odwiedzających naszą stronę zapraszamy do zapoznania się
z informacjami umieszczonymi w "Zajęciach pozalekcyjnych".
Konkursy
KonkursyW zakładce Konkursy zostały umieszczone informacje o ogłoszonych, ciekawych, wszechstronnych konkursach.Miłośnicy plastyki, informatyki, młodzi dziennikarze znajdą dla siebie szereg propozycji.Warto przeczytac te informacje i przystąpić do rywalizacji....nagrody czekają!