Wycieczka do Francji
Dodane przez Monika Fudalik dnia 23/12/2011 23:17:00

Uczniowie klas angielskich mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe na tygodniowym wyjeździe do Francji. Mieliśmy również szansę zwiedzić Paryż i Orlean oraz zaprezentować naszą szkołę, Kraków i Małopolskę na 24. Targach Ziemi, które odbywają się co roku w Beaune-la-Rolande. Wspólnie z uczniami francuskimi, nasi gimnazjaliści brali też udział w lekcji języka angielskiego. Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji z pobytu. Sprawdź fotorelację z wyjazdu.


Treść rozszerzona

Relacja z pobytu we Francji

24. Targi Ziemi

W dniach od 6 do 14 grudnia uczniowie klas angielskich (3a i 2a) brali udział w wycieczce do Francji. Wybraliśmy się tam na zaproszenie zaprzyjaźnionej szkoły z Beaune-la-Rolande, która co roku organizuje Targi Ziemi. Jest to impreza cykliczna o zasięgu regionalnym i międzynarodowym – w tym roku zaproszeni goście pochodzili z Polski, Czech, Niemiec i Francji. Na tegorocznych targach uczniowie naszego gimnazjum prezentowali nie tylko występujące między szkołami wieloletnie relacje, ale także bogactwo kulturowe, atrakcje turystyczne i specjały gastronomiczne miasta Krakowa i całej Małopolski. W przygotowaniu polskiego stoiska pomogły nam materiały, które otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Ewy Dziekan, Urzędu Miasta Krakowa i Małopolskiego Biura Festiwalowego.

Wycieczka do Francji była dla uczniów świetną okazją, by poćwiczyć znajomość języka francuskiego i angielskiego, wykazać się swoją kreatywnością i przedsiębiorczością, nawiązać kontakty i przyjaźnie na całe życie, zasmakować specjałów kuchni francuskiej, zapoznać się z kulturą kraju i zwiedzić jedną z najciekawszych stolic europejskich oraz jeden z regionów Francji.

Plan pobytu

7 / 12 / 2011 (środa)

Przyjazd do Francji

Przejazd z Paryża do Beaune-la-Rolande, Region Centralny, Departament Loiret, Francja

Zakwaterowanie

Spacer po miejscowości

8 / 12 / 2011 (czwartek)

Całodniowa wycieczka krajoznawcza – Paryż

Zwiedzanie największych atrakcji turystycznych Paryża (spacer po mieście i rejs statkiem po Sekwanie):


9 / 12 / 2011 (piątek)

Spacer po miejscowości

Przygotowanie polskiego stoiska na Targi Ziemi

Prace nad projektem Comenius

Wizyta u Mera miasteczka

10 / 12 / 2011 (sobota)

Inauguracja 24. Targów Ziemi

Reprezentowanie stoiska szkoły / Krakowa / Małopolski

11 / 12 / 2011 (niedziela)

Reprezentowanie stoiska szkoły / Krakowa / Małopolski

12 / 12 / 2011 (poniedziałek)

Spacer po miejscowości

Wspólna lekcja języka angielskiego dla uczniów francuskich i polskich.

Wycieczka krajoznawcza do partnerskiego miasta Krakowa – Orleanu – miasta najsłynniejszej kobiety w dziejach Francji, Joanny d’Arc:

13 / 12 / 2011 (wtorek)

Wyjazd do Polski